Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2023 Perşembe

Almanlar devlete güvenmiyor

Almanya'da sadece yüzde 27'lik bir kesim, devletin görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirebileceğine inanıyor.

Almanya'da Alman Memurlar Birliği (dbb) tarafından Forsa araştırma şirketine yaptırılan bir kamuoyu araştırmasına göre, halkın çoğunluğu devletin görevlerini yerine getirme kapasitesinin yetersiz olduğunu düşünüyor. Sadece yüzde 27'lik bir kesim, devletin görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirebileceğine inanıyor.

Alman Memurlar Birliği Başkanı Ulrich Silberbach, anket sonuçlarını "alarm verici" olarak değerlendirirken, özellikle toplum içinde artan kutuplaşmanın endişe verici bir durum oluşturduğunu belirtti.

Araştırmaya göre ankete katılanların yüzde 69'u, devletin görevlerini yerine getirme konusunda zorlandığını ifade etti. Bu oran, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 3 azalmış durumda. 2020 yılında ise bu görüşü paylaşanların oranı sadece yüzde 40'tı.

Araştırma sonuçlarına göre, Almanlar en çok itfaiyecilere (yüzde 94), sağlık personeli ve doktorlara (yüzde 89), huzur evi çalışanlarına (yüzde 84), polise (yüzde 78), kreş çalışanlarına (yüzde 76) ve çöpçülere (yüzde 72) güveniyor. Ancak politikacılara (yüzde 14), telefon şirketi çalışanlarına (yüzde 13), reklamcılara (yüzde 8) ve sigortacılara (yüzde 8) neredeyse hiç güven duymuyorlar.

Devlet memurlarına olan güven oranı ise yüzde 32 düzeyinde kaldı.

Geri Dön 17 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN