Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2024 Cuma

Almanlar daha erken ölüyor

Almanya'da ortalama yaşam süresi, diğer Batı Avrupa ülkelerinin ortalamasından 1,7 yıl geride.

Federal Nüfus Araştırmaları Enstitüsü (BiB) ve Max Planck Demografik Araştırmalar Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma, Almanya'daki insanların diğer Batı Avrupa ülkelerine kıyasla ortalama 1,7 yıl daha kısa yaşadığını ortaya koydu. Araştırmaya göre, 2000 yılında bu fark 0,7 yıl iken 2022'de 1,7 yıla çıktı. 

BiB adına konuşan raportör Pavel Grigoriev, 2000'li yılların başında Almanya'daki ölüm oranı gelişiminde bir dönüm noktası yaşandığını ve o zamandan bu yana Almanya ile diğer Batı Avrupa ülkeleri arasındaki ölüm oranı farkının istikrarlı bir şekilde arttığını belirtti.

BiB Sözcüsü, İsviçre'deki insanların 83,5 yıl ile en yüksek yaşam beklentisine sahip olduğunu, İspanya'nın ise 83,2 yıl ile ikinci sırada yer aldığını söyledi. Almanya'nın ortalama yaşam süresi ise 80,5 yıl olarak kaydedildi.

Avrupa genelinde ortalama yaşam süresi kadınlar için 84,33 yıl (Almanya'da 82,95 yıl) ve erkekler için 79,97 yıl (Almanya'da 78,17 yıl) olarak belirlendi. 

Ölüm oranları yaş grupları arasında da farklılık gösterdi. Almanya'da 50 yaş altı nüfusun ölüm oranı Batı Avrupa ortalamasıyla uyumlu iken, 65 yaş üstü nüfusta bu oran önemli ölçüde daha yüksek çıktı. Araştırmacılar, özellikle kalp-damar hastalıkları açısından Almanya'da ortalama yaşam süresini artırmak için önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 24 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN