Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Nisan 2024 Salı

Almanlar, çalışmayı reddedenlere yaptırımdan yana

Almanya'da yapılan son anket, halkın büyük çoğunluğunun, iş teklifini reddedenlere yaptırım uygulanmasını istediğini gösterdi.

Almanya'da Vatandaşlık Parası'na (Bürgergeld) ilişkin yaptırım tartışması yeniden gündemde. ARD adına Infratest Dimap tarafından yapılan Deutschlandtrend anketine göre, Almanların büyük çoğunluğu iş tekliflerini reddedenlere yaptırım uygulanmasını istiyor.

Ankete katılanların yüzde 79'u, iş tekliflerinin reddedilmesi durumunda Vatandaşlık Parası'nın kesilmesini doğru bir adım olarak görüyor. Bu konuda en yüksek destek, yüzde 89 ile CDU/CSU, yüzde 88 ile AfD ve yüzde 74 ile Sahra Wagenknecht İttifakı destekçilerinden geliyor. SPD ve Yeşiller destekçilerinin de yaklaşık üçte ikisi kesintileri destekliyor.

FDP'li Federal Maliye Bakanı Christian Lindner de Rheinische Post'a verdiği demeçte, "Çalışabilen insanların gerçekten çalışmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız" dedi. Ancak Yeşiller Partisi daha fazla kesintiyi reddetti. Öte yandan Birlik, 'tamamen reddedenler' için Bürgergeld'in yüzde 100'üne kadar yaptırım uygulanması ve sosyal yardımlarda köklü bir değişiklik yapılması çağrısında bulundu.

Geri Dön 09 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN