Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2023 Cumartesi

Almanlar bu yıl tatilden de kıstı

Avrupa İstatistik Dairesi (Eurostat) verilerine göre, Almanya'da halkın yüzde 21,9'u, 2022 yılında yedi günlük bir tatil için yeterli ekonomiye sahip olamadı.

Bu oran 2021'de yüzde 19,9 olarak kaydedilmişti. Özellikle "tek başına çocuk yetiştiren ebeveynler" bu durumdan en fazla etkilenen grup oldu. Bu gruptakilerin yüzde 42'si yedi günlük bir tatil için yeterli maddi kaynak ayıramıyor.

Emekliler ve çocuklu aileler de bu ekonomik zorluklardan etkileniyor. 65 yaşın üstündeki insanların yüzde 28,7'si ve çocuklu ailelerin yüzde 23,4'ü yedi günlük bir tatil masrafını karşılayamıyor.

"Compass Kreuzfahrt" seyahat şirketinden Herbert Rösch, Berlin'de yaptığı açıklamada, yüksek enflasyon ve artan fiyatların insanları etkilediğini ve tatil yapabildikleri zamanları genellikle ucuz veya uzak yerlere rezervasyon yapmak için kullandıklarını belirtti.

Eurasia Tours seyahat şirketinden Helmut Mochel ise bu durumu, "Seyahat etme talepleri hâlâ yüksek öncelik taşıyor. Ancak tatil yapma şekilleri değişiyor" şeklinde ifade etti.

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) tarafından yapılan açıklamada, Almanların bu yıl erken rezervasyonlar yaptığı ve yaz tatilinde popüler destinasyonların İspanya, Yunanistan ve Türkiye gibi Akdeniz ülkeleri olduğu bilgisi paylaşıldı.

Geri Dön 26 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN