Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

Almanlar bahşişi kesti

Almanya'da son birkaç yıl içinde bahşiş verme oranı hayli azaldı. Bunun iki temel sebebi var; enflasyon ve kartla ödeme.

Son birkaç yıl içinde, Almanya'da bahşiş kültürü önemli ölçüde değişti. Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesinin haberine göre, Almanlar artık restoranlarda daha az bahşiş veriyorlar veya hiç bahşiş bırakmıyorlar. Alman Otelciler ve Restoran İşletmeleri Birliği (DEHOGA), cömertlik noktasındaki bu azalmanın, enflasyon ve kartla ödeme gibi faktörlerden kaynaklandığı görüşünde. Müşteriler genellikle kartla ödeme yaparken bahşiş konusunda nasıl davranmaları gerektiğine dair kararsızlık yaşıyorlar.

Dijital seçenek bahşişleri 2 ila 10 kat artırdı

Diğer yandan, dijital bahşiş seçeneklerinin sunulduğu işletmelerde bahşişlerde artış yaşandığı görülüyor. FAZ'ın haberine göre, dijital bahşiş seçenekleri sunulduğundan beri bahşiş gelirlerinde 2 ila 10 kat arasında bir artış gözlemlenmiş.

Nakit bahşiş verilmesi tavsiye ediliyor

Alman Görgü Kuralları Derneği, işlem ücretlerinden kaçınmak için nakit olarak bahşiş verilmesini tavsiye ediyor ve ayrıca teslimat hizmetleri ve saç kesimi gibi diğer hizmetler için de bahşiş verilmesini öneriyor. Bahşiş kültüründeki bu değişiklikler, Almanya'da bahşişin nasıl verileceği konusunda yeni düşünce ve uygulamaların ortaya çıktığını gösteriyor.

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN