Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

Alman toplumundan depremzedelere büyük destek

Türkiye'yi yıkan depremlerin ardından Alman toplumunda da depremzedelerle dayanışma artıyor. Almanlar depremzedelere hızlı vize verilmesinden yana. Ayrıca bir ilaç kampanyası düzenlendi ve bölgeye hayati önem taşıyan 1.368 adet jeneratör gönderildi.

Alman toplumundan depremzedelere büyük destek

Almanlar, yapılan araştırmaya göre Türkiye ve Suriye’de yaşanan büyük depremin ardından hızlı vize verilmesini istiyor. ARD adına yapılan Infratest dimap araştırma anketine katılanların yüzde 69’u hükûmetin depremden etkilenen kişilere hızlı ve kolay şekilde vize verilmesi kararının doğru olduğunu düşünürken, yüzde 23'ü buna karşı çıkıyor. Hızlı ve kolay vize verilmesini en çok destekleyenler yüzde 88 ile Yeşiller seçmeni oldu.

Depremzedeler için ilaç kampanyası düzenlendi

Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Türkiye ve Suriye depremi sonrası oluşan ilaç krizini çözmek için pazartesi günü Berlin'de düzenlenecek olan bağış kampanyasında ilaç ve tıbbi malzeme toplanmasının planlandığını söyledi.

Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluğu ile işbirliği içinde Berlin'de bir yardım zirvesi planlamak istediğini belirten Lauterbach, ilaç firmaları ile tıp dünyasını yardıma çağırdığını ve bir acil ihtiyaç listesi gönderdiğini söyledi. Deprem bölgelerinde kanser ilaçlarından, çocuk ilaçlarına varıncaya kadar her tür tıbbi malzemenin eksikliğinin çekildiğini belirten Lauterbach, tıbbi yardım alamayan çok sayıda depremzedenin hayatını kaybettiğini dile getirdi.

 Scheppach depremzedelere 1.368 jeneratör gönderdi

Almanya’da alet ve makine üreticisi olan Scheppach GmbH, Türkiye’de depremden etkilenen  bölgelere 1.368 jeneratör yardımında bulundu.

Münih Başkonsolosluğu ile depremzedelere acil yardım konusunda koordinasyon sağlayan Alman şirket, Almanya’daki depolarından yaklaşık 1 milyon avro değerindeki 12 dizel ve 1356 invertör jeneratörü ile 160 büyük elektrikli ısıtıcıyı 4 tır ile afet bölgesine gönderdi.

Scheppach Genel Müdürü Serdar Eraslan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türk olması nedeniyle Türkiye’deki depremzedelere yardımı kendisi için bir “vazife" olarak gördüğünü söyledi. Scheppach’ın Ukrayna'da zor durumda kalan insanlara da yardım ettiğini bildiren Eraslan, Türkiye'deki depremzedelere yardımlarının devam edeceğini kaydetti.

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN