Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Alman savaş uçakları, Rus keşif uçağını engelledi

Alman Hava Kuvvetleri, Baltık Denizi üzerinde transponder sinyali olmadan uçan bir Rus keşif uçağını engellediklerini açıkladı.

Alman Hava Kuvvetleri, NATO'nun 2004 yılında başlattığı ve Baltık ülkelerinin hava sahasını korumak için yürütülen Baltık Hava Polisliği Misyonu kapsamında görevli Eurofighter savaş uçaklarının, Baltık Denizi üzerinde transponder sinyali olmadan uçan bir Rus "COOT-A (IL-20)" tipi keşif uçağını engellediğini açıkladı. Açıklamaya göre, olay Letonya'nın Lielvarde Hava Üssü'nde konuşlanan Alman savaş uçaklarının, Rus uçağının uluslararası hava sahasında belirlenmesi ve takip edilmesiyle gerçekleşti.

Benzer bir olay ocak ayında da yaşanmış, Rügen Adası açıklarında transponder sinyali olmadan uçan aynı tip Rus keşif uçağı nedeniyle Alman savaş uçakları acil olarak havalanmak zorunda kalmıştı.

Alman Hava Kuvvetleri, Baltık ülkelerinin hava sahasını korumak için NATO'nun Baltık Hava Polisliği Misyonu'na 5 Eurofighter savaş uçağıyla katılıyor.

Transponder nedir?

Transponder, uçakların kimlik bilgilerini ve konumlarını diğer uçaklara ve hava trafik kontrolörlerine ileten bir cihaz. Transponder sinyali olmadan uçmak, uçuş güvenliğini tehlikeye atar.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN