Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Alman sanayisinde tehlike çanları

Alman Sanayi Federasyonu Başkanı Siegfried Russwurm, hükûmetin ekonomik krizle mücadelesini eleştirdi. Başbakan Olaf Scholz ise eleştirilere katılmadığını söyledi.

Alman Sanayi Federasyonu'nun (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, Alman hükûmetinin ekonomik krizle mücadelede yetersiz kaldığını belirterek, geçmiş iki yılın kayıp olduğunu ifade etti. Başbakan Olaf Scholz ise bu eleştirilere katılmadığını ve Almanya'nın dünya ekonomisindeki güçlü bir konumda olduğunu savundu.

Hannover Sanayi Fuarı'nda konuşan Scholz, Almanya'nın dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğunu ve bu başarının 84 milyonluk nüfus tarafından sağlandığını söyledi. Ancak BDI Başkanı Russwurm, Scholz'un iyimserliğini paylaşmıyor. Fuar kapsamında sunulan raporda, Alman sanayisinin yüksek enerji maliyetleri ve enflasyon gibi sorunlarla boğuştuğunu ve yenilikçi olmanın zorunluluk hâline geldiğini dile getirdi.

Russwurm, sanayi üretiminin düşüş trendinde olduğunu ve 2024'te daha da gerileme beklendiğini belirtti. Sanayi üretimindeki bu beklenen düşüşün ihracatı olumsuz etkileyeceğini ve ılımlı toparlanma beklentilerine rağmen durumun ciddiyetini koruduğunu ifade etti. BDI'nın Alman ekonomisinin 2024'te yalnızca yüzde 0,3 büyüyeceğini öngördüğünü ve bu durumun Almanya'nın diğer büyük sanayileşmiş ülkeler arasında geride kalacağı anlamına geldiğini vurguladı.

Russwurm, Alman sanayisinin bürokrasinin azaltılması, vergi indirimleri ve güvenilir, uygun fiyatlı enerji arzı gibi konularda desteklenmesi gerektiğini belirtti. Rekabetçi enerji fiyatları, elektrik şebekesi ücretlerinin düşürülmesi, enerji santrali ve hidrojen stratejilerinin hızla hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, şirketlerin daha az bürokrasi ve yüzde 25 seviyesinde rekabetçi bir kurumlar vergisi oranına ihtiyaç duyduğunu, mevcut yüksek vergi oranlarının ciddi bir engel teşkil ettiğini ekledi.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN