Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Aralık 2023 Pazartesi

Alman polisi sokak ortasında Türk vatandaşını vurdu

Almanya'nın Mannheim kentinde, 49 yaşındaki Türk vatandaşı Ertekin Özkan, polis tarafından sokak ortasında vurularak öldürüldü.

Olay, Baden-Württemberg eyaletine bağlı Mannheim'da meydana geldi. Polis ekipleri, ihbar üzerine bölgeye geldiklerinde, yarı çıplak ve elinde bıçak bulunan Ertekin Özkan'la karşılaştı. Özkan, polisin bıçağı bırakması yönündeki uyarılarına uymayınca, polis memurları dört el ateş açtı. Ağır yaralanan Özkan, hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşamını yitirdi.

Annesinin gözü önünde vurdular

Almanya'daki Türk toplumu, olay karşısında büyük endişe ve üzüntü yaşadı. Bazı Türk vatandaşları, polisin Türklere yönelik aşırı güç kullanımı konusunda endişelerini dile getirdi ve olayın derhal aydınlatılmasını talep etti. Görgü tanıkları, Özkan'ın annesinin gözü önünde vurulduğunu belirterek polise tepki gösterdi.

Baden-Württemberg Kriminal Soruşturma Dairesi'nden (LKA) yapılan açıklamada, polisin, kendilerini bıçakla tehdit eden bir kişiyi vurduğu ifade edildi. Soruşturma, Bade- Württemberg Savcılığı tarafından başlatıldı.

Karlsruhe Başkonsolosu devreye girdi

Türkiye'nin Karlsruhe Başkonsolosu Mahmut Niyazi Sezgin, olayın ardından Mannheim'a giderek yetkililerden bilgi aldı ve Özkan'ın yakınlarına başsağlığı diledi. Sezgin, olayın tüm yönleriyle takip edileceğini vurguladı.

Özkan'ın kızı: Babam cinayete kurban gitti

Öte yandan, Özkan'ın kızı babasının ruh sağlığının bozuk olduğunu ve bu durumun polis tarafından bilindiğini berliterek "Babam cinayete kurban gitti" dedi. Mahalle sakinleri ise, Özkan'ın uyuşturucu tedavisi gördüğünü ancak daha sonra tekrar uyuşturucuya başladığını öne sürdü.

Geri Dön 25 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN