Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ocak 2024 Çarşamba

"Alman ordusuna yabancı asker" tartışması

Alman ordusundaki personel sıkıntısı üzerine gündeme gelen "Alman vatandaşlığı olmayanların da orduya alınması" önerisi büyük tartışmalara neden oldu.

SPD'li Savunma Bakanı Boris Pistorius'un önerisi, Yeşiller Partisi, FDP ve CDU'dan destek alırken, Sol Parti ve AfD tarafından şiddetle eleştirildi.

Asker alımında 'daha Avrupalı' bir yaklaşım

Yeşiller'in Eş Genel Başkanı Ricarda Lang, Pistorius'un önerisinin doğru olduğunu belirterek konuyu birlikte değerlendireceklerini söyledi. FDP'den Marie-Agnes Strack-Zimmermann, askere almalarda 'daha Avrupalı bir yaklaşım' sergilenmesi gerektiğini vurgulayarak, Alman vatandaşlığı olmayan askerlerin başarılı hizmetleri sonucunda Alman vatandaşlığını daha hızlı edinmelerini önerdi.

CDU partisinin savunma politikaları sözcüsü Johann Wadephul, fikre temelde açık olduklarını ancak detaylara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Pistorius'un hedeflediği personel sayısına ulaşılamaması Alman ordusunun uzun süredir eleştirilen bir konusu.

AfD ve Sol Parti öneriye tepkili

Ancak, AfD ve Sol Parti, bu öneriye karşı çıktı. AfD, Alman Askerler Yasası'nın hatırlatılarak, Alman vatandaşlığı olmayan kişilerin Alman halkını savunmaması gerektiğini savundu. Sol Parti lideri Martin Schirdewan ise bu fikri "delice" olarak nitelendirerek, toplumsal sorunlardan uzaklaşmak amacıyla gündeme getirildiğini belirtti.

Geri Dön 24 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN