Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Alman ordusu savaşa hazırlanıyor

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman Silahlı Kuvvetleri'nin (Bundeswehr) geleceğe hazırlıklı olabilmesi adına orduda yapısal reformlar yapılacağını açıkladı.

Alman ordusu savaşa hazırlanıyor

Pistorius, zorunlu askerlik hizmetinin potansiyel olarak tekrar uygulanıp uygulanmayacağını değerlendirmek üzere çeşitli seçenekleri incelettirdiğini ve raporun nisan ortasında kendisine ulaşacağını belirtti. Savunma Bakanı, Alman Silahlı Kuvvetleri'ne reformları uygulamak için altı aylık bir süre tanındığını ifade etti.

Pistorius, Alman ordusunun acil durumlar ve savaş koşullarında etkin bir şekilde hareket edebilmesi için yeniden yapılandırılmasının hedeflendiğini söyledi. Yapılan yeniden yapılandırmada, Siber ve Enformasyon Alan Gücü'nün (CIR) de dahil edilerek hava, kara ve deniz kuvvetlerine eklenmesi planlanıyor. Bu yeni birimin, ordunun siber saldırılara karşı korunmasında ve hibrit tehditlere karşı faaliyet göstermesinde önemli bir rol oynayacağı vurgulandı.

Pistorius, Avrupa'daki artan tehdit durumuna dikkat çekerek, Almanya'nın ve müttefiklerinin savunulması ve NATO topraklarına saldırı fikrinin engellenmesi amacıyla bu adımların atıldığını belirtti. Ayrıca, 2011'de kaldırılan zorunlu askerliğin yeniden değerlendirilmesi, ülkedeki yaşlanan nüfus ve nitelikli iş gücü eksikliği ışığında ele alınıyor. Alman hükûmeti, 2031'e kadar asker sayısını 203 bine çıkarmayı hedefliyor, ancak bu hedefe ulaşmanın mevcut şartlar altında zor olabileceği ifade ediliyor. Pistorius, zorunlu askerliğin kaldırılmasını geçmişte bir "hata" olarak nitelendirmiş, ancak bunun hızlı bir şekilde yeniden uygulanabilecek bir şey olmadığını da belirtmişti.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN