Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Nisan 2024 Pazartesi

Alman ordusu reşit olmayanların sayısı artıyor

Alman ordusu Bundeswehr'de, reşit olmayan askerlerin sayısında dikkat çekici bir artış yaşanıyor.

Özellikle Rheinland-Pfalz eyaletinden katılan yeni askerlerin yaklaşık yüzde 8,7'si 17 yaşında olup, kadınlar ise her beş yeni pozisyondan birini dolduruyor. Bu, son üç yılda reşit olmayan askerlerin oranının sürekli artış gösterdiğini ve kadınların Bundeswehr içindeki varlığının önemli ölçüde yükseldiğini gösteriyor.

Bundeswehr, en az 17 yaşında olan adayları kabul ediyor, ancak bunun için yasal vasilerinin onayı gerekiyor. Reşit olmayan askerler, yurtdışı görevlerine veya nöbet tutma gibi faaliyetlere katılmıyor ve silah kullanımı yalnızca eğitim amaçlı sınırlı tutuluyor.

Kadın askerlerin oranı, son üç yılda yüzde 17 ile yüzde 18 arasında değişerek, önceki yıllara kıyasla önemli bir artış gösterdi. 2023 yılında Rheinland-Pfalz'dan alınan 1070 acemi asker içinde kadınların oranı da yükseldi. Ülke genelinde 2023'te Bundeswehr'e katılan kişi sayısı 18 bin 802 olurken, bu rakam pandemi öncesi seviyelere ulaşamadı.

Reşit olmayan askerlerin ve kadınların artan varlığı, Bundeswehr'deki askeri yapılanma ve cinsiyet dengesi üzerine yeni tartışmaları tetikliyor. Bu durum, Almanya'nın savunma stratejileri ve ordusunun demografik yapısında önemli değişikliklerin sinyalini veriyor.

Geri Dön 01 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN