Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Alman öğretmenler okulda cep telefonu yasağına karşı

İngiltere'de bu haftadan itibaren okullarda cep telefonlarına yasak getirilmesi, Almanya'da benzer bir düzenlemenin yapılıp yapılmayacağı konusunda tartışmalara yol açtı.

Alman Öğretmenler Birliği, okullarda cep telefonu yasağına karşı olduklarını belirtti. Birlik Başkanı Stefan Düll, İngiliz hükümetinin uyguladığı cep telefonu yasağının Almanya'da benzerinin düşünülmediğini ifade etti. Ayrıca, birçok ebeveynin ders iptali gibi durumlarda çocuklarıyla iletişim kurmak istediğini ekledi.

Düll, Almanya'da zaten ders sırasında cep telefonu kullanmanın yasak olduğunu hatırlatarak, öğrencilere güvendiklerini ve dijital çağda, okullarda cihazları yasaklamak yerine nasıl doğru bir şekilde kullanılacağını düşünmek gerektiğini ifade etti.

Öte yandan, Kuzey Ren-Vestfalya'daki bir ortaokulda, öğrencilerin dersler başlamadan önce cep telefonlarının öğretmenler tarafından toplandığı bir uygulama bulunuyor.

İngiltere, cep telefonlarının okullarda yasaklandığı ilk ülke değil. Hollanda da gelecek yıldan itibaren benzer bir yasağı duyurmuştu. Fransa, İtalya ve Portekiz gibi ülkelerde de benzer düzenlemeler bulunuyor.

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN