Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

Alman iş insanları: AfD ekonomiyi kötü etkiliyor

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) tarafından yapılan bir ankete göre, Alman iş dünyası temsilcileri, aşırı sağcı AfD'yi ekonomiye bir tehdit olarak görüyor.

Ankete göre, katılan ekonomi ve işveren derneklerinin yaklaşık yüzde 80'i, AfD'nin yükselişinin Alman siyasi kültürünü olumsuz etkilediğine inanıyor. Ankete katılan dernekler, AfD'nin yükselişi ile oy dağılımının değiştiği için hem federal hem de eyalet düzeyinde hükûmet kurmanın zorlaştığını düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 85'i eyalet düzeyinde, yüzde 74'ü federal düzeyde güçlü bir hükûmetin kurulamama riskinin büyük olduğunu ifade ediyor. Ayrıca katılımcıların yaklaşık yarısı, 'AfD'nin güçlü olduğu bölgelerde yabancı kalifiye iş gücü çekmenin giderek zorlaştığını' belirtiyor. IW araştırmasına göre, ankete katılanların yüzde 57'si, AfD'nin Almanya'nın sosyal pazar ekonomisini tehdit ettiği konusunda görüş bildiriyor.

Ankete katılanların yüzde 96'sı, mevcut sorunların özgürlükçü-demokratik anayasal yapılara dayanan partilerle, bu yapılara karşı olan partilere göre daha iyi çözüleceğine inanıyor. Katılımcıların yüzde 96'sı federal düzeyde, yüzde 80'i ise eyalet düzeyinde AfD'nin hükümete uygun olmadığını düşünüyor.

Son anketlere göre, AfD'nin oy oranı yaklaşık yüzde 22 civarında bulunuyor.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN