Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Nisan 2024 Çarşamba

Alman hükûmeti TikTok hesabı açtı

Almanya hükûmeti, gençlerin yoğun olarak kullandığı sosyal medya platformu TikTok'ta resmi bir hesap açtığını duyurdu.

Alman hükûmeti TikTok hesabı açtı

Başbakan Olaf Scholz, bu adımı, platformda popüler bir hashtag olan "#X'tenDansEtme" etiketiyle yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, bu hamlenin amacının, genç nüfusa daha etkili bir şekilde ulaşmak ve onların ilgisini çekmek olduğunu açıkladı.

Almanya Başbakanı'nın çalışmaları ve hükûmet politikaları gibi bilgilerin yanı sıra vatandaşların yorum ve önerilerinin de yer alacağı TikTok hesabı, Federal Şansölye'nin günlük faaliyetlerini halkla daha yakından paylaşmayı amaçlıyor. Ayrıca, TikTok'un güvenilir bilgi kaynağı olarak kullanılması ve kullanıcılara manipülasyon girişimleri ve dezenformasyonla mücadelede yardımcı olması da hedefleniyor.

Ancak, Basın ve Enformasyon Dairesi çalışanlarının iş cihazlarında TikTok'u kullanmasına izin verilmiyor. Bu adım, Almanya'da siyasetin dijitalleşme sürecinde bir yenilik olarak değerlendiriliyor. TikTok'un Almanya'da 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve özellikle gençler arasında oldukça popüler bir uygulama konumunda. Bu açıdan, Alman hükümetinin TikTok'ta aktif olması, gençlerle daha etkin bir iletişim kurma ve onların siyasi bilinçlerini artırma potansiyeline sahip.

Geri Dön 10 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN