Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Alman gençler karamsar

Yapılan araştırma, Almanya'da her üç kişiden birinin depresyondan muzdarip olduğunu ve bundan en çok gençlerin etkilendiğini ortaya koydu.

Almanya'da yaşanan stres, endişe ve korku günlük hayatın ayrılmaz bir parçası hâline geldi. Savaş, ekonomik kriz, iklim değişikliği gibi küresel sorunlar; varoluşsal korkular, hastalıklar, ilişki sorunları ve iş kaygısı gibi bireysel sıkıntılar, Alman toplumunu olumsuz etkiliyor.

AXA Ruh Sağlığı Raporu'na göre, ülke nüfusunun yüzde 31'i depresyon, anksiyete bozuklukları, yeme bozuklukları gibi ruh sağlığı hastalıklarından muzdarip durumda. Bu durum, özellikle 18 ila 34 yaş arasındaki gençler arasında daha yaygın; bu yaş grubundaki bireylerin yüzde 41'i ruh sağlığı sorunları yaşarken, 65-75 yaş arası bireyler bu sorunlardan en az etkilenen grup olarak öne çıkıyor (yüzde 15).

Almanların yalnızca yüzde 42'si geleceğe iyimser bakıyor, gençler arasında bu oran daha da düşük. Avrupa genelinde ise Alman gençlerin karamsarlık oranı, Fransa, İspanya ve Türkiye ile benzer seviyede. Buna karşın İsviçre, İrlanda, İtalya, İngiltere ve Belçika'daki gençler çok daha iyimser bir tablo çiziyor.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN