Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

Alman firmaları yabancı kalifiye işçiye mesafeli

Almanya’da kalifiye işçi açığı büyüyor. Çözüm olarak göçmen işçi alımı düşünülüyor. Ancak şirketler buna mesafeli. En önemli engel dil.

Almanya’da şirket yöneticilerinin yüzde 73’ü kalifiye işçi açığı olduğunu söyledi. Bu oran iki yıl önce yüzde 55 seviyesindeydi. Yani artış son derece hızlı.

Buna karşı hazırlanan göç yasasıyla kalifiye işçi açığının göçmen işçilerle kapatılması planlanıyor. Ne var ki şirketler buna sıcak bakmıyor. Şirketlerin sadece yüzde 17'si yurt dışında yeni çalışan aradıklarını söyledi.

Bertelsmann Vakfı'na göre önceki yıllara kıyasla daha fazla sayıda şirket dil engellerini, yasal ve bürokratik engelleri ve yabancı ülkede kazanılan niteliklerin değerlendirilmesinin zorluğunu başlıca sorunlar arasında görüyor.

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN