Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Alman ekonomisi küçülüyor, bakanlar bir şey yapmıyor

HDB Başkanı Peter Hübner, Almanya'da 2022 sonundan beri şirketlerin üretimde ve hizmet sunumunda azalmalar yaşandığını ve Ekonomi Bakanı Habeck ile Maliye Bakanı Lindner'i resesyonla mücadelede yetersizlikle suçladı.

Almanya İnşaat Endüstrisi Birliği (HDB) Başkanı Peter Hübner, Almanya'da 2022'nin sonundan bu yana şirketlerin üretimde ve hizmet sunumunda azalmalar yaşadığına dikkat çekti. Hübner, Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner'i mevcut resesyon eğilimine karşı önlem almamakla suçladı. Hübner, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Ekonomiyi umursamayan bir ekonomi bakanımız var. Bu politikayla 10 binlerce iş risk altında" dedi.

Hübner, 'trafik ışığı hükûmetinin ekonomik bir çıkmazda olduğunu' belirterek, "Ülkeyi ayağa kaldırmak için hiçbir şey yapmıyorlar. Ekonomimizin durumu hakkında çok endişeliyim. Yatırım yerine sübvansiyon işe yaramaz, bunu her ekonomist okulun ilk döneminde öğrenir" şeklinde konuştu. SPD'li İmar Bakanı Klara Geywitz tarafından inşaat şirketleri için önerilen vergi indirimini Maliye Bakanı Lindner'in reddetmesini eleştiren Hübner, "Konut inşaatı için vergi indirimi iyi bir işaret olurdu. Ancak görünüyor ki konut inşaatı motorunu çalıştırmaya gerek görmüyor" dedi.

Hübner, inşaat sektöründeki durumun çok dramatik olduğunu ifade ederek, yeni inşaat ve yenileme siparişlerinin gelmediğini söyledi. İnşaat sektörünün Almanya'nın en büyük sektörlerinden biri olduğunu ve genel ekonomik çıktıya (yaklaşık 400 milyar avro) önemli katkı sağladığını belirten Hübner, yaklaşık 1 milyon kişiyi istihdam ettiğini dile getirdi. Hübner, Başbakan Olaf Scholz'u 25 Eylül'deki inşaat zirvesine davet etti.

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN