Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

Alman ekonomisi krizlere rağmen büyüdü

Almanya ekonomisi, Ukrayna savaşı, enerji krizi ve korona salgınının ardından toparlandı. 2022'deki krizlere rağmen ekonomi büyüdü.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis) 2022 Gayrisafi Yurt İçi Hasıla'nın (GSYH) bir önceki yıla göre yüzde 1,9 büyüdüğünü bildirdi. Hans Böckler Vakfı Makroekonomi Araştırmaları Enstitüsü (IMK) Bilimsel Direktörü Prof. Dr. Sebastian Dullien, konuyla ilgili RND’ye konuştu. Dullien, "Rakamlar, yanlış yorumlanmamalı. Büyümenin önemli bir kısmı 2022'nin ilk çeyreğinde, yani Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden önce geldi” diyerek fazla umutlanılmamasını söyledi.

Enerji fiyatlarının yarattığı şokun henüz bitmediğine dikkat çeken Dullien, "Aslında, Alman ekonomisi şoktan yeni yeni çıkıyor. 2023’te ekonomik büyüme önemli ölçüde zayıflayacak ve durgunluk (Stagnation) sınırına yakın olacak" dedi.

 

 

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN