Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2023 Cumartesi

Alman ekonomisi ikinci çeyrekte durgunlaştı

Alman ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde durgunlaştı. Gayri safi yurt içi hasıla ise, yüzde 0,2 küçüldü ve böylece üçüncü kez art arda büyüme gösteremedi.

Alman ekonomisi ikinci çeyrekte durgunlaştı

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis), ülke ekonomisinin kış dönemini takiben yılın ikinci çeyreğinde bir önceki döneme kıyasla büyümediğini açıkladı. Destatis'in nihai verilerine göre, mevsimsel ve takvim etkilerinden arındırılmış gayri safi yurt içi hasıla (GSYH), bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre değişiklik göstermedi. Bu da önceden açıklanan yüzde 0 büyüme oranını doğrulamış oldu. Ancak geçen yılın aynı çeyreğine göre GSYH yüzde 0,2 küçüldü.

Almanya'da GSYH'nin üçüncü kez art arda büyüme gösterememesi dikkat çekti. Avrupa'nın en büyük ve dünyanın dördüncü büyük ekonomisi olan Almanya, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 0,4 ve bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 0,1 küçülme yaşamıştı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) tahminlerine göre, Almanya bu yıl G7 ülkeleri arasında küçülecek tek ülke olacak. Yüksek enerji fiyatları Alman şirketlerini rekabet açısından zorlayarak dezavantajlı bir konumda tutmaya devam ediyor.

Geri Dön 26 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN