Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ocak 2024 Salı

Alman Basını: Erdoğan, Almanya’da parti kuruyor

Alman basını, yeni kurulan DAVA partisini, 'AK Parti'nin Almanya şubesi' olarak tanımladı.

Alman basını, Almanya'da kurulan DAVA partisini "AK Parti'nin Almanya şubesi" olarak tanımlayarak, Türkiye'nin AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'daki partisinin 5 milyon seçmen kitlesine sahip olacağı iddiasında bulundu.

DAVA partisi, 9 Haziran'daki Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmaya hazırlanıyor ve Almanya genel seçimlerine girebilir. Bild gazetesi, DAVA partisini "katı milliyetçi, anti-demokratik, İslamcı özellikler taşıyan ve İsrail'den açıkça nefret eden bir parti" olarak nitelendirdi.

Gıda ve Tarım Bakanı Cem Özdemir, partiye tepki göstererek, "Erdoğan'ın burada seçimlere girecek bir kolu, ihtiyacımız olan son şey" ifadesini kullandı. SPD Eş Başkanı Saskia Esken, Türkiye kökenli vatandaşlara birlik vurgusu yaparak, aşırı sağcı güçlere izin verilmeyeceğini belirtti. CDU/CSU'dan ise DAVA partisinin Alman siyasetinde potansiyel bir aşırı parti olabileceği uyarısı geldi.

Geri Dön 30 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN