Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

Akaryakıta tavan fiyat çağrısı

Artan akaryakıt fiyatlarını 'açık bir soygun' olarak değerlendiren Sahra Wagenknecht (BSW), benzin ve dizele 1,50 avro tavan fiyat getirilmesini talep etti.

Almanya'da akaryakıt fiyatları mart ayından bu yana önemli ölçüde arttı. Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) lideri Sahra Wagenknecht, bu fiyat artışını 'açık bir soygun' olarak nitelendirdi ve akaryakıt fiyatlarına tavan getirilmesi çağrısında bulundu. Wagenknecht, federal hükûmetin, dizel ve benzin için litre başına 1,50 avro tavan fiyat belirlemesini ve bu sınırın aşılmamasını önerdi.

Tavan fiyatın uygulanabilmesi için, federal hükûmetin, akaryakıt vergilerini önemli ölçüde azaltması gerektiğini belirten Wagenknecht, RND'ye verdiği demeçte "Yakıta uygulanan vergiler ve harçlar çok yüksek; bazen toplam fiyatın yarısından fazlasını oluşturuyor" dedi. Eski Sol Partili Wagenknecht, sabit bir maksimum fiyatın petrol şirketlerinin aşırı kârlarını azaltacağını ve vatandaşların gerçek satın alma gücünü artıracağını ifade etti. Wagenknecht, benzin ve dizel için tavan fiyatın, vatandaşların satın alma gücünü artırmak için acil bir uygulama olduğunu savundu.

Almanya'da Haziran-Ağustos 2022 arasında yakıtlara uygulanan enerji vergisi, AB çapında minimum seviyeye indirildi ve bu geçici yakıt indiriminin devlete maliyeti 3,4 milyar avro oldu. ADAC de akaryakıttaki vergi indiriminin tüketicilere tam olarak yansıtılmamasını eleştirdi.

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN