Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2023 Cumartesi

Akaryakıt otobanlarda yüzde 30 daha pahalı

ADAC verilerine göre; otobanlardaki istasyonlarda akaryakıt, kent merkezlerindeki istasyonlara nazaran yüzde 30 daha pahalı.

Genel Alman Otomobil Kulübü'nün (ADAC) verilerine göre, otobanlardaki akaryakıt fiyatları, şehir içi istasyonlara göre daha yüksek seviyede. En yüksek fiyatlar, Rheinland Pfalz'deki Hunsrück West otoyolundaki benzin istasyonlarında görüldü ve litre başına 70 sent daha pahalı. 

Otobanlarda yüzde 30 daha pahalı

Kuzey eyaletlerindeki otobanlarda ise akaryakıt fiyatları şehir içindeki istasyonlara göre ortalama yüzde 30 daha pahalı. Araştırmaya göre, E10 benzin ve dizel fiyatları Hamburg A1 otobanındaki istasyonlarda 51 sent, Aşağı Saksonya'daki Grundbergsee Nord bölgesinde ise 47 sent daha yüksek bulundu. 

ADAC uzmanları, otobanlardaki benzin istasyonları arasında rekabet olmamasının bu durumu suistimal edildiği şeklinde değerlendirdi.

Geri Dön 24 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN