Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Akaryakıt krizi kapıda

Rus petrolü ithalatını durdurma kararının ardından hükûmet, alternatif kaynaklar ile  anlaşma sağlayamadı. Akaryakıtın tükenip şok zamların geleceği korkusu hakim. 

Akaryakıt krizi kapıda

Berlin ve çevresindeki benzin istasyonlarında akaryakıtın biteceği ihtimali zam korkusuna yol açtı. Hükûmetin, ‘Druschba’ (Rusça, dostluk) boru hattından Rus petrolü almayı durdurma kararı 1 Ocak'ta yürürlüğe girdi. Polonya ve Kazakistan ile olası ithalat anlaşmaları ise hâlâ beklemede. 

Eski Sağlık Bakanı ve CDU/CSU Meclis Grup Başkanı Jens Spahn, BILD’e verdiği demeçlerde konuyla ilgili uyarılarda bulundu. Spahn, "Trafik ışığı hükûmeti, Schwedt’teki rafineriye tedarik sağlamak için çok az şey yaptı. Arz durumu sallantıda. Ne Polonya'dan ne de Kazakistan'dan teslimatlar henüz güvence altına alınmadı. Yani Doğu’da fiyat artışları ve akaryakıt darboğazı her an yaşanabilir" ifadelerini kullandı.

Sol Partili Brandenburg Milletvekili Christian Görke, hükûmetin konuyla zamanında ilgilenmeyip altı ayını alternatif aramak için boşa harcadığını savundu. BILD’e konuşan Görke, "Oder’de rezervler 7 gün daha dayanacak, sonra yeni kaynaklara ihtiyacınız olacak” dedi.

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN