Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

Akaryakıt fiyatlarında iyileşme beklenmiyor

ADAC'tan yapılan açıklamaya göre; akaryakıt fiyatlarında yakın gelecekte bir iyileşme beklenmiyor.

Alman Otomobil Kulübü ADAC tarafından açıklanan verilere göre, Almanya'da benzin ve dizel fiyatları geçen yıla kıyasla önemli ölçüde düşmüş olmasına rağmen hala oldukça yüksek seviyelerde bulunuyor. ADAC, yakın gelecekte fiyatlarda bir iyileşme beklenmediğini belirtiyor.

Bu yılın ilk altı ayında, E10 benzinin litre fiyatı geçen yılın aynı dönemine göre 13 sent azalarak 1,774 avroya düşmüş durumda. Dizel fiyatı ise aynı dönemde 22 sent düşerek, litre başına 1,691 avro olarak belirlendi.

Süper benzinin bu yılki en düşük fiyatı, ocak ayının ortasında litre başına 1,692 avro iken, dizel için en düşük fiyat haziran ayında litre başına 1,556 avro olarak kaydedildi. Uzmanlar, dizel fiyatlarındaki keskin düşüşün, normalleşme işareti olarak değerlendirildiğini ve petrol ile dolar fiyatlarının akaryakıt fiyatlarından daha hızlı düşüş gösterdiğini belirtiyor.

Ancak akaryakıt piyasası uzmanları, yakın gelecekte fiyatlarda büyük düşüşler öngörmediğini vurgulayarak, petrol şirketleri ve rafinerilerinin kâr marjlarını gönüllü olarak azaltmayacağını ifade ediyor. Tüketicilerin ise geçen yıldan beri yüksek fiyatlara alıştığına dikkat çekiliyor.

Ayrıca uzmanlar, sonbaharda mazot talebinin artmasıyla birlikte benzin ve dizel fiyatları arasındaki farkın yeniden azalmasını bekliyorlar.

Tatil dönemlerinde arabayla yolculuk yapacak olanlara yönelik bir tavsiye olarak, depolarını yolculuktan önceki akşam doldurmaları öneriliyor. Akşamları yakıt fiyatlarının genellikle sabaha göre birkaç sent daha ucuz olduğu belirtiliyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN