Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Akademide reform hazırlığı: Çalışma süresi 3 yıla düşüyor

Almanya Federal Eğitim Bakanlığı yeni bir yasa ile akademide reform yapmaya hazırlanıyor. Buna göre; profesörlüğe hak kazanmak için gereken çalışma süresi, 6 yıldan 3 yıla inebilir.

Tagesschau’nun haberine göre, yasa tasarısında doktoradan sonra profesörlüğe hak kazanabilmek için çalışma süresinin 6 yıldan 3 yıla düşürülmesi planlanıyor. 

Bakanlık tarafından yapılan çalışmaya göre doktora tezinden sonra 3 yıllık çalışmanın profesör olmak için yeterli olmadığını söyleyen ve 2 bin 500'den fazla akademisyen yasayı engellemek için halka açık bir imza kampanyası başlattı. 

Bilim insanları tarafından kurulan ‘ichbinhanna’ girişimi de 45 yaşın altındaki akademisyenlerin yüzde 92’sinin geçici pozisyonlarda çalıştığını gösteren federal raporlara atıfta bulunuldu. Açıklamada, “Akademisyenler ciddi bir gelecek kaygısı taşıyor, devlet güvencesinden yoksun bırakılıyorlar” denildi.

Almanya’daki kısa süreli sözleşmeler ve çalışma koşullarının kötü olması nedeniyle bilim insanlarının Hollanda gibi ülkeleri tercih ettiği kaydedildi.

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN