Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

Aiwanger: Erken seçim hükûmet için intihar olur

Özgür Seçmenler Genel Başkanı ve Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, hükûmetin politikalarını aşırı sağın yükselmesinden sorumlu tuttu. Aiwanger, erken seçimin hükûmet için intihar olacağını söyledi.

9 Haziran'daki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Almanya'da hükûmeti oluşturan Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) oy kaybederken, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi oy oranını 4,9 puan artırarak yüzde 15,9 ile ikinci sıraya yükseldi.

Özgür Seçmenler (FW) Partisi Genel Başkanı ve Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, hükûmetin politikalarını aşırı sağın yükselmesinden sorumlu tuttu. Aiwanger, "Birçok vatandaş, mevcut trafik ışığı hükûmetinin politikasına kızgın" dedi. Federal siyasetin değişmesi gerektiğini belirten Aiwanger, "Ekonomiye karşı olan politikalar ve Avrupa Birliği'nin açık sınır politikası, insanların aşırı sağa yönelmesine yol açtı" ifadelerini kullandı.

Aiwanger, halkın gelecek korkusu ve hayal kırıklığı içinde olduğunu dile getirdi. "Trafik ışığı hükûmeti, geleceğe dair korkuları körükledi" diye konuştu. Hükûmetin açık sınır politikası izlediğini ve yabancıların suç işleme oranının yüksek olduğunu savunan Aiwanger, "Birçok kişi bu durumun böyle devam edemeyeceğini düşünüyor. İnsanlar ekonomik geleceği konusunda endişeli, iş yerleri başka yerlere taşınıyor ve emekli maaşları yeterli değil" dedi.

Aiwanger, düşük ücretli işlerde çalışanların yaşam standartlarının çalışmayanlarla aynı seviyede olduğunu belirterek, "Pek çok şey yanlış yönde ilerliyor, bunun düzeltilmesi lazım" dedi. Trafik ışığı hükûmetinin istifa etmesi gerektiğini savunan Aiwanger, "Ancak herkes koltuğuna yapışmış durumda ve bir yıl sonra genel seçim yapılacak. Erken seçim istemezler çünkü bu, onlar için intihar olur" dedi.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN