Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2023 Pazartesi

Aile içi şiddet vakaları arttı

Federal Kriminal Polis Bürosunun 2022 yılı verilerine göre aile içi şiddet oranı yüzde on arttı. İçişleri Bakanı Faeser, bu duruma hemen tepki gösterilmesi gerektiğini söyledi. 

Bild am Sonntag’a yapılan açıklamaya göre Almanya’daki aile içi şiddet vakalarında son bir yılda büyük bir artış gerçekleşti. Yetkililer toplamda 157.550 partner tarafında uygulanan şiddeti vakası kaydetti. Bu günlük olarak 432 vakaya tekabül ediyor.

Verilere göre etkilenlerin yüzde 80’i kadın, şüphelilerin yüzde 78’i erkek. Faillerin yüzde 40'ı eski partner, yüzde 60'ı ise mevcut partner.

İçişleri Bakanı tepki gösterdi

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, şiddete karşı daha katı bir tutum sergilenmesi gerektiğini vurguladı. Faeser, cinsel saldırı vakalarının sayısının son bir yılda yüzde 20 arttığını, bununla mücadele etmek için topluma farkındalık kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. Faeser "Hiçbir kadın şiddet uygulayan suçluları bildirmekten utanmamalıdır" dedi. 

Geri Dön 10 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN