Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2023 Pazartesi

Aile içi şiddet mağdurlarının sayısı her geçen gün artıyor

Hazırlanan raporlara göre, aile içi şiddet bir önceki yıla göre yüzde 9,3 oranında arttı. Mağdurların 3'te 2'si kadın.

16 federal eyaletin İçişleri Bakanlıkları ve Ceza Soruşturma Dairelerinin verilerine göre; aile içi şiddet mağdurlarının sayısı geçen yıl, bir önceki yıla göre yüzde 9,3 arttı. Verilere göre; failleri, partnerler, eski partnerler ya da aile üyeleri oluşturuyor. Mağdurların üçte ikisi ise kadın. 

Welt am Sonntag’ın haberine göre; Federal Kriminal Dairesi, bu verileri ilk kez derleyerek İçişleri Bakanı ve Aile Bakanına sunacak. Aile Bakanı Lisa Paus, daha önce yaptığı açıklamalarda, aile içi şiddetle mücadele için tüm bakanlıkları kapsayan bir devlet ofisi kurmayı hedeflediğini söylemişti. Paus aynı zamanda, kadınları aile içi şiddetten korumak için 2025 yılına kadar yasaların iyileştirileceğini açıklamıştı. 

İstatistiklere göre, her gün bir kadın, partneri ya da eski partneri tarafından öldürülmeye çalışılıyor. Araştırmalar, aynı zamanda, mağdurların üçte ikisinin ağır şiddet gördükten sonra dahi polise gitmediğini, başka kişilerden yardım istediğini gösteriyor.

Geri Dön 19 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN