Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

Aile hekimi, AfD’li siyasetçiyi tedavi etmeyi reddetti

Almanya'da bir aile hekimi, aşırı sağcı AfD üyesi siyasetçi Heiko Nüßner'i hasta listesinden çıkardı.

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin yerel siyasetçisi Heiko Nüßner, uzun yıllar boyunca Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinde aktif siyaset yaptıktan sonra, 2016 yılında AfD'ye geçiş yaptı. Ocak ayında ise AfD'de parti başkanlığı görevine seçilen Nüßner, aile hekiminin kendisini hasta listesinden çıkarmasıyla şaşkınlığa uğradı. Nüßner, aile hekiminden reçete talep etmek için gönderdiği bir e-posta sonrası, hekimn siyasi görüş farklılıklarını gerekçe göstererek tedaviyi reddettiğini ve başka bir hekim bulmasını istediğini bildiren bir cevap aldı.

Nüßner, konu hakkında şaşkınlığını dile getirirken, hekimle hiçbir zaman siyasi konularda konuşmadığını ifade etti. Kendisinin CDU'nun belirli politikalarından duyduğu hayal kırıklığı nedeniyle AfD'ye geçtiğini ve AfD'yi 'yeni CDU' olarak gördüğünü, kesinlikle 'aşırı sağcı bir parti olmadığını' savundu.

Olay hakkında Bild gazetesine konuşan doktor, Nüßner'in geçmişteki talepkâr ve aceleci tutumundan rahatsızlık duyduğunu, AfD başkanlığına seçildiğini gösteren bir gazete fotoğrafının 'bardağı taşıran son damla' olduğunu belirtti. Hekim, kendisinin toplumun orta kesiminde yer aldığını, sol görüşlü olmadığını ancak buna rağmen antidemokratik eğilimleri desteklemek zorunda hissetmediğini açıkladı.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN