Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Aile birleşimi kolaylaşıyor

İçişleri Bakanlığının yeni hazırladığı tasarıyla, Almanya'da aile birleşimi önündeki bazı engeller kaldırılıyor.

Almanya'da İçişleri Bakanı Nancy Faeser, sığınmacıların aile birleşimi ve istihdam piyasasına erişimini kolaylaştırmayı amaçlayan bir yasa tasarısı hazırladı. Bu tasarı, Almanya'da iltica yasalarının sertleştirilmesi ve yeni sığınmacıların sayısının azaltılmasının tartışıldığı bir dönemde geliyor.

Tasarıda yapılan değişiklikler şunları içeriyor:

  1. Geçici koruma altındaki sığınmacılar, 2016 öncesinde olduğu gibi aile birleşimi süreçlerinde mülteci statüsündekilerle aynı haklara sahip olacaklar. Ayrıca aile birleşimi çerçevesinde Almanya'ya getirilebilecek aile üyelerinin sayısındaki sınırlama kaldırılacak.

  2. Reşit olmayan ve yanlarında refakatçi olmadan Almanya'ya gelen çocuklar ve gençler için önemli kolaylıklar sağlanacak. Bu değişiklikle bu çocukların hem anne babaları hem de kardeşleriyle birlikte Almanya'ya gelmeleri mümkün olacak. Önceki düzenlemeye göre, kardeşlerin Almanya'ya kabul edilmesi için anne ya da babanın Almanya'da geçici koruma statüsü kazanmış olması gerekiyordu.

  3. İltica başvurusunda bulunanlar ile başvuruları reddedilse bile Almanya'da kalmalarına izin verilen kişilerin istihdam piyasasına erişimi kolaylaştırılacak. Bu kapsamda, 7 Aralık 2021 tarihinden önce Almanya'ya giriş yapanlara çalışma izni verilecek. Ancak bu izin, Federal İstihdam Dairesi'nin onayına bağlı olacak. 'Güvenli' olarak kabul edilen ülkelerden gelenler, kimlik tespitini reddedenler ve iltica başvuruları 'geçersiz' veya 'dayanaksız' olarak reddedilenler bu izinden yararlanamayacaklar.

Henüz bakanlıklar arası istişare sürecine girmemiş olan bu tasarıyla, sığınmacıların topluma daha hızlı entegre olmaları hedefleniyor.

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN