Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

Aile Bakanı iyimser: Temel Çocuk Güvenliğinde finansman krizi yaz tatilinden önce çözülebilir

Federal Aile Bakanı Lisa Paus, “Temel Çocuk Güvenliği” finansman krizinin sona erdiğini açıkladı. Yasa taslağı 2025’te yürürlüğe girebilir.

Federal Aile Bakanı Lisa Paus (Yeşiller), “Temel Çocuk Güvenliği” finansman krizinin sona erdiğini ve yaz tatilinden önce bütçe taleplerinin netleşebileceğini açıkladı. Tagesschau’nun haberine göre; yasa taslağının sonbaharda tamamlanarak 2025’ten itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher, projenin yüksek maliyetine rağmen Almanya’nın geleceği için önemli bir yatırım olduğunu belirtti. Federal Maliye Bakanı Christian Lindner ise şubat ayında 11 milyar avroluk bütçe talebini reddetti ve tasarının üzerinde daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi.

Aile Bakanı Paus, tüm çocukları kapsayacak ödeneklerin yanı sıra dar gelirli ebeveynlere daha yüksek oranda ek yardımlar yapılacağını duyurdu ve “Almanya gibi güçlü bir ülkenin çocukları yoksulluktan etkilenmemeli” dedi.

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN