Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2024 Cumartesi

AfD’ye karşı Sol Parti kalkanı

 Eski Doğu Almanya sınırları içindeki yeni eyaletlerde AfD'nin en güçlü parti konumuna yükselmesi üzerine; CDU, Sol Parti ile iş birliği yapmaya yeşil ışık yaktı.

Almanya'da Birlik partileri (CDU/CSU), aşırı sağcı AfD'nin yükselişine karşı çözüm arayışında olduklarını belirtti. Özellikle eski Doğu Almanya sınırları içinde yeni eyaletlerde AfD'nin "en güçlü parti" konumuna yükselmesi üzerine; CDU, Sol Parti ile iş birliği yapmaya yeşil ışık yaktı. Schleswig-Holstein Başbakanı Daniel Günther, AfD ile herhangi bir ortaklık olmadığını, ancak Sol Parti ile iş birliği yapılabileceğini ifade etti. Günther, Thüringen'in Sol Partili Başbakanı Bodo Ramelow'u demokrasi için bir tehlike olarak görmediğini ve onunla iş birliği yapabileceklerini belirtti.

Thüringen'de AfD önde

1 Eylül'de Thüringen'de yapılacak yeni eyalet parlamentosu seçimlerinde AfD anketlerde önde gidiyor. Sol Partili Ramelow ise SPD ve Yeşiller ile birlikte azınlık hükûmetiyle eyaleti yönetiyor. Seçim sonrası federal eyalette çoğunluğun nasıl oluşacağı ve hükümetin nasıl şekilleneceği belirsizliğini koruyor.

Esken: AfD bir Nazi partisi

Ayrıca, SPD lideri Saskia Esken, Avusturya ORF kanalına verdiği röportajda AfD'yi bir "Nazi partisi" olarak nitelendirdi. Esken, AfD'nin demokrasiyi yok etme hedefinde olduğunu ve etnik düşüncelerinin Nazilerle karşılaştırılabilir olduğunu ifade etti. Almanya'da yapılan "Deutschland-trend" anketine göre, AfD yüzde 18 oy alarak SPD'nin önünde yer alıyor. CDU/CSU ise yüzde 31 ile birinci parti olmayı sürdürüyor.

Geri Dön 04 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN