Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

AfD’nin yükselişi sürüyor: Oy oranı yüzde 21’e ulaştı

Son dönemde yapılan anketlerdeki yükselişi dikkat çeken aşırı sağcı AfD, yeni ankette oyunu iki puan daha arttırdı ve yüzde 21'e ulaştı.

Almanya’da RTL/N-tv adına Forsa araştırma şirketi tarafından yapılan “Trendbarometer” anketine göre, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin oyu yüzde 21'e ulaştı. AfD’nin bir önceki haftaya kıyasla oy oranını iki puan artırması dikkat çekti.

Ankete göre, Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ile Hristiyan Sosyal Birlik'ten (CSU) oluşan Birlik partileri ise bir önceki ankete göre iki puan kaybederek yüzde 25'e geriledi. Böylece Birlik partileri ile AfD arasındaki oy farkı 4 puana kadar inmiş oldu.

Diğer taraftan; koalisyon ortaklarından SPD 1 puan kaybederek yüzde 17'de kalırken, Yeşiller Partisi ise 1 puanlık artışla yüzde 15'e yükseldi. 

Hükûmetin küçük ortağı Hür Demokrat Parti'nin (FDP) yüzde 6, muhalefetteki Sol Parti'nin yüzde 5 olan oy oranları bu hafta da oylarını sabit tutarak baraj altı kalmaktan kurtuldu.

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN