Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2023 Salı

AfD'nin yükselişi sürüyor

Yapılan son ankete göre; bu pazar seçim olsa aşırı sağcı AfD, oyların yüzde 21'ini alarak en büyük ikinci parti olacak.

Almanya'da aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisi yükselişini sürdürüyor. Bild gazetesi için yapılan son ankete göre, bu pazar seçimleri yapılsa, AfD yüzde 21'lik oy oranıyla 2. en büyük parti olacak ve Hristiyan Birlik partileri (CDU/CDU) ile liderlik için yarışacak. Son ankete göre, CDU/CDU yüzde 25,5, SPD yüzde 19, Yeşiller Partisi yüzde 14,5, FDP yüzde 6,5 ve Sol Parti yüzde 5 oy alıyor.

Mevcut durumda, SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan bir trafik ışığı koalisyonu yüzde 40 oy oranıyla Meclis çoğunluğunu elde edemiyor. Tek olası koalisyon, CDU/CSU, SPD ve FDP'den oluşan bir Almanya koalisyonu (Deutschland-Koalition) gibi görünüyor.

INSA Başkanı Hermann Binkert, siyasi manzaranın değiştiğini ve şu anda Birlik partileri olmadan veya onlara karşı iktidarın mümkün olmadığını belirtti.

Geri Dön 04 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN