Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2024 Perşembe

AfD'nin yasaklanması tartışılıyor

Almanya'da, aşırı sağcı AfD'nin kapatılması konusunda tartışmalar gündemde. SDP milletvekilleri, AfD'nin yasaklanması konusunun incelenmesini talep etti.

Federal Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz ve diğer 24 milletvekili, AfD'nin aşırı sağcı eyalet temsilcilikleriyle ilgili parti yasağı prosedürünün incelenmesini istedi. Mektupta, AfD'nin milyonlarca göçmeni ülkeden sınır dışı etme planlarının endişe verici olduğu vurgulandı. Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, AfD'nin Almanya'yı Rusya gibi bir devlete dönüştürmeye çalıştığını belirtti ve Cumhuriyet'in özüne yönelik tehdit oluşturduğunu söyledi.

Bakan Faeser: Yasaklama prosedürü mümkün

SPD Eş Başkanı Lars Klingbeil, sağcı radikallerin ülkeyi bölme çabalarına izin vermeyeceklerini ifade etti. İçişleri Bakanı Nancy Faeser, AfD'nin yasaklama prosedürünün mümkün olduğuna inandığını belirtirken, Yeşiller Partili Kassem Taher Saleh, demokrasinin tüm araçlarını kullanarak AfD'nin aşırı sağcı planlarını engellemek gerektiğini söyledi.

FDP: Kapatma AfD'yi mağdur gösterir

FDP, AfD'nin kapatılmasına karşı çıkarak, bu durumun AfD'yi mağdur gösterebileceğini ifade etti. Ülke genelinde yapılan gösteride ırkçılığa ve aşırı sağa karşı yaklaşık 30 bin kişi bir araya geldi. Gösteride, AfD politikacıları ve aşırı sağcı Martin Sellner'in skandal görüşmesi de eleştirildi. AfD, Alman siyasi sahnesinde önemli bir aktör olup, bu yıl eyalet seçimlerinde güçlü bir performans sergileme potansiyeline sahip.

Köln'de binlerce kişi aşırı sağa karşı gösteri yaptı

Köln'de ırkçılığa ve aşırı sağa karşı düzenlenen gösteriye yaklaşık 30 bin kişi katıldı. Neumarkt meydanında toplanan göstericiler ellerinde dövizler taşıyarak Deutzer Köprüsü'nden Ren Nehri'nin diğer yakasına doğru yürüdü.

Gösteride Almanya'da yabancı ve Müslüman karşıtı olarak bilinen AfD'li politikacıları ve Avusturyalı aşırı sağcı Martin Sellner'in, milyonlarca yabancı kökenlinin Almanya'dan sınır dışı edilmesini öngören plan üzerine Potsdam'da gizlice görüştüklerinin ortaya çıkması da eleştirildi.

Geri Dön 18 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN