Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Kasım 2023 Cuma

AfD'nin tehlikeli yükselişi sürüyor

Aşırı sağcı AfD, oylarını artırmaya devam ediyor. En zayıf oldukları eyalet Schleswig-Holstein'da dahi, oylarını yüzde 5 oranında arttırdılar.

AfD'nin tehlikeli yükselişi sürüyor

Almanya genelinde aşırı sağcı AfD oylarını arttırmaya devam ediyor. Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan son ankete göre, Schleswig-Holstein eyaletinde, nisan ayından bu yana CDU oylarını 1 puan arttırarak yüzde 40’a taşırken; AfD ise 5 puanlık bir artışla oy oranını yüzde 12’ye çıkardı. Yine de Schleswig-Holstein, AfD’nin oy oranının en düşük olduğu eyalet olma özelliğini koruyor. Ankete katılan Schleswig-Holstein’da sakinlerinin yüzde 69'u hiçbir koşulda AfD'ye oy veremeyeceklerini söyledi.

INSA Başkanı Hermann Binkert, “Schleswig-Holstein'ı CDU olmadan ve CDU'ya karşı yönetemezsiniz. Başbakan Daniel Günther CDU'yu ayağa kaldırıyor" dedi. Ankete göre, bu pazar Schleswig-Holstein’da seçim olsa FDP iki puan kaybederek yüzde 6, Yeşiller yüzde 16, SPD yüzde 15 ve Güney Schleswig Seçmenler Birliği (SSW) yüzde 6 alacak.

Diğer taraftan AfD, eyalet parlamentosu seçimlerinde Hessen eyaletinde yüzde 18,4; Bavyera'da ise yüzde 14,6 oy aldı. Anketlere göre Doğu Almanya’da, -Thüringen’de yüzde 34, Saksonya'da yüzde 35- AfD’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı çok daha yüksek.

Geri Dön 17 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN