Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Temmuz 2023 Pazartesi

AfD'nin parti kongresi başladı

AfD'nin 14'üncü federal parti kongresi başladı. Konferansın gündeminde Avrupa'da sağın yükselişi ve partinin iktidar iddiası yer aldı.

AfD'nin parti kongresi başladı

AfD lideri Tino Chrupalla, parti kongresinde iktidar iddiasını yineledi. Partide uyumun sağlandığını vurgulayan Chrupalla, gelecek yıl yapılacak eyalet seçimlerinde büyük bir başarı elde edilmesini beklediğini açıkladı. 

AfD lideri "Almanya'yı değiştireceğiz. Önce Doğu'da, sonra Batı'da ve daha sonra da federal hükûmette başa geleceğiz” dedi. Chrupalla aynı zamanda CDU'nun AfD'ye karşı durmasını eleştirerek, belediye düzeyinde işbirliği yapılabileeğini vurguladı. Delegelerin yüksek anket oranlarına güvenmemeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Ukrayna’ya silah sevkiyatının durdurulması çağrısında bulunuldu

Chrupalla aynı zamanda Alman hükûmetini Rusya'ya karşı saldırgın bir tavır benimsemekle suçlayarak Ukrayna'ya silah sevkiyatının durdurulması çağrısında bulundu.

Parti delegeleri arasında yapılan oylama sonucunda ise sağcı Avrupa Partisi ID'ye katılınması yönünde karar verildi. ID, Avrupa’daki birçok sağcı partiyi bir araya toplayan bir çatı örgütü. Parti bünyesinde İtalyan Lega Partisi, Fransız sağ popülist Marine Le Pen'in partisi de bulunuyor. Delegeler arasında topluluğa katılınması ile partinin 'Alman partisi' olma özelliğini kaybedeceği tartışıldı.

Partinin eş başkanı Alice Weidel ise yaptığı konuşmada Avrupa Birliği'nin yetkilerinin azaltılması gerektiğini vurguladı ve ulus devlet demokrasisinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geri Dön 31 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN