Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2023 Salı

AfD’nin oyları yükselişte

Yapılan bir araştırmaya göre, Almanya’da bu hafta sonu seçim olsa 5 yıl sonra ilk kez AfD oyların yüzde 17’sini alıyor.

Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre; Almanya’da bu hafta sonu genel seçim olsa CDU/CSU yüzde 28, SPD yüzde 21, AfD yüzde 17, Yeşiller yüzde 14, FDP yüzde 8 ve Sol Parti yüzde 5 oy alacak. 

En sevilen politikacı Pistorius

Araştırmada, en çok sevilen politikacılar sıralamasında SPD’li Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius ilk sıraya yerleşirken, CSU Genel Başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ikinci, CDU’lu Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Başbakanı Hendrick Wüst üçüncü, SPD Genel Başkanı Lars Klingbeil dördüncü, SPD’li Başbakan Olaf Scholz ise ancak beşinci sırada yer aldı.

Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock 11’inci ve Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck Habeck ise 17’inci sıraya düşen Yeşiller Partili isimler oldu.

AfD yükselişte

Araştırma sonuçlarında AfD’nin yükselişi dikkat çekti. Yüzde 17 oy alan parti hem koalisyon ortağı Yeşiller Partisi’ni geçiyor hem de koalisyonun küçük ortağı FDP’nin oylarının 2 katında bile fazla oy oranına ulaşmış oluyor.

Geri Dön 23 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN