Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Şubat 2024 Çarşamba

AfD'nin gençlik örgütü de 'aşırı sağcı' olarak tanımlandı

Anayasayı Koruma Dairesi, Almanya için Alternatif (AfD) partisinin gençlik kolu olan Junge Alternative'i (JA) 'kesinlikle aşırı' olarak nitelendirdi.

Köln İdare Mahkemesi, JA'nın anayasa karşıtı faaliyetlerine dair kanıtların netleştiğini ve bu durumun onları şüpheli aşırı sağcı bir grup olarak sınıflandırmak için yeterli olduğunu açıkladı. JA, 'Alman halkının etnik varlığını koruma' gibi fikirleri savunuyor ve İslam ile Müslümanlara yönelik yoğun yabancı düşmanlığı sergiliyor. Ayrıca, göçmenleri aşağılayıcı ifadeler kullanarak, onları 'asalak ve suçlu' olarak tanımlıyor. Mahkeme, JA'nın anayasaya aykırı derneklerle bağlantıları olduğunu da belirtti.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu kararın toplumsal aşağılamaya, ırkçılığa, Müslümanlara yönelik nefrete ve demokrasiye karşı saldırılara işaret ettiğini vurgulayarak, hukuk devletinin bu duruma karşı önlemler alacağını ifade etti. Faeser, Almanya'nın demokrasi, çeşitlilik ve insan onurunu temsil ettiğini ve aşırı sağcıların bu değerlere karşı olduğunu belirtti.

Köln İdare Mahkemesi'nin kararı, Almanya'nın en üst mahkemesi olan Federal Anayasa Mahkemesi'nin kararlarından bağımsız olarak, henüz hukuki açıdan bağlayıcı değil. AfD, bu karara karşı Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yüksek Anayasa Mahkemesi'nde itirazda bulunabilir. JA'nın demokrasi ilkesine karşı faaliyetlerde bulunması ve anayasaya aykırı derneklerle ilişkileri, demokratik değerlere karşı ciddi bir tehdit olarak görülüyor.

Geri Dön 07 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN