Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2023 Perşembe

AfD'nin gençlik kanadı 'aşırı sağcı örgüt' ilan edildi

AfD'nin gençlik kanadı 'Genç Alternatif', Brandenburg eyalet iç istihbaratı tarafından 'aşırı sağcı örgüt' ilan edildi.

Son anketlere göre Almanya'daki en popüler ikinci parti konumundaki aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin gençlik kanadı 'Genç Alternatif' (Junge Alteranative - JA), Brandenburg eyalet iç istihbaratı tarafından 'aşırı sağcı' örgüt listesine alındı.

"Demokrasi ve özgürlük için ciddi bir tehlike"

Deutschland Funk'ta yer alan habere göre; Brandenburg Eyaleti İçişleri Bakanı Michael Stübgen, “JA'nın gençler, demokrasi, özgürlük ve güvenlik için ciddi bir tehlike olduğunu söyledi.

Oyları yüzde 22’ye yükseldi

AfD'nin oyu ise son ankette yüzde 22'ye yükseldi. Ipsos Araştırma Enstitüsü’nün anketine göre, AfD, oylarını ilk kez oyların yüzde 22’sine yükseltti. Böylece aşırı sağcı parti, yüzde 26 ile ilk sırada yer alan CDU/CSU arasındaki oy farkını 4’e indirmiş oldu.  

AfD’yi yüzde 18 ile SPD, yüzde 14 ile Yeşiller Partisi, yüzde 7 ile FDP ve yüzde 5 Sol Parti izledi.

Geri Dön 13 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN