Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Kasım 2023 Çarşamba

AfD'li vekil serbest bırakıldı

Aşırı sağcı AfD'den milletvekili olan Daniel Helamba'nın hakkında verilen tutuklama kararı askıya alındı.

Almanya'da, aşırı sağcı AfD üyesi olan Daniel Halemba'nın polis tarafından aranması ve yakalanmasının ardından verilen tutuklama kararı askıya alındı. Halemba, bu kararın ardından Bavyera Eyalet Parlamentosu'nun genel kuruluna katıldı.

Daniel Halemba, 8 Ekim'deki Bavyera eyalet seçimlerinde milletvekili seçildi, ancak halkı tahrik etmek ve anayasaya karşı örgüt sembolleri kullanmakla suçlandı. 22 yaşındaki Halemba, bir soruşturma başlatıldıktan sonra kaybolmuş ve savcılık tarafından yakalama emri çıkarılmıştı.

Bavyera Eyalet Parlamentosu'nda AfD Grup Başkanı Katrin Ebner-Steiner, "Uydurma bir gözaltı gerekçesi ile muhalefetin hakları önemli ölçüde ihlal ediliyor. Devlet baskısı böylece yeni bir niteliğe kavuştu" dedi ve AfD olarak Würzburg savcılığının davranışını demokrasiye yönelik bir "iddianame" olarak nitelendirdi. Ebner-Steiner, grubun bu durumdan korkmadığını ifade etti.

AfD Parlamento Grubu Başkan Yardımcısı Martin Böhm ise yargı sürecini son derece "antidemokratik" olarak tanımladı.

Geri Dön 01 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN