Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ağustos 2023 Salı

AfD’li Röcke: AB ölmeli ki gerçek Avrupa yaşasın

AfD’li Thüringen Eyalet Teşkilatı Başkanı Björn Höcke, “Bu AB ölmeli ki, gerçek Avrupa yaşasın” dedi. AfD’li siyasetçinin sözlerine CSU ve FDP’den ise tepki geldi.

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif partisinin (AfD) önde gelen isimlerinden Thüringen Eyalet Teşkilatı Başkanı Björn Höcke, Phönix’e verdiği demecinde, 'Yeni bir AB kurulması' gerektiğini savunarak “Bu AB ölmeli ki, gerçek Avrupa yaşasın” ifadelerini kullandı. AfD’nin eş başkanı Alice Weidel ise, Avrupa Birliği'nin yetkilerinin azaltılması gerektiğini vurguladı.

FDP ve CSU’dan tepki

FDP’li Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann konuya ilişkin Twitter'dan yaptığı paylaşımda, “Bir vatandaş olarak bu tür saçmalıkları duyunca midem bulanıyor. Her kim ki, inşa etmek yerine, yıkmak istiyorsa, o iyi niyetli değildir” diye açıklamalara tepki gösterdi.

AfD’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü gibi davrandığını söyleyen CSU Genel Sekreteri Martin Huber ise, “AfD, Almanya için bir alternatif değil, aksine bir tehlike” dedi.

Geri Dön 01 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN