Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

AfD'li politikacıya sert tepki

Weimar’da bulunan İkinci Dünya Savaşı sırasında kullanılmış Buchenwald toplama kampı anıtı müdürü Jens-Christian Wagner, AfD’li politikacı Björn Höcke’ in İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 78. yıldönümünde konuşma yapmak istemesini eleştirdi. 

n-tv’nin haberine göre; Björn Höcke, cumartesi günü AfD eyalet parti konferansı sırasında, İkinci Dünya Savaşının bitiş tarihi olan 8 Mayıs’ta bir konuşma yapabileceğinin sinyalini vermişti. Buchenwald toplama kampı anıt müdürü Wagner, bu açıklamayı tarihsel-politik bir sinyal olarak tanımladı. Pazartesi Yürüyüşleri başlığı altında, aşırı sağcı ve korona tedbirlerine karşı çıkan grupların, Weimar’da bir araya geldiğini söyleyen Wagner, sivil toplumun buna karşı durmasını talep etti. 

Höcke, daha önce 2017 yılında yaptığı bir konuşmada, anma politikalarında 180 derecelik bir dönüş yapılması gerektiğini vurgulamış ve "Biz Almanlar, dünyada başkentlerinin kalbine bir utanç anıtı diken tek halkız" demişti.

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN