Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

AfD’den 'sınır dışı isteksizliği' eleştirisi

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde, sınır dışı edilen mültecilerin sayısının azalmasını, aşırı sağcı AfD'li Ruben Rupp, 'sınır dışı isteksizliği' olarak değerlendirdi.

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde, ilk kabul merkezlerinden sınır dışı edilen mültecilerin sayısında önemli bir düşüş yaşandı. 2020 yılında 245 sınır dışı işlemi gerçekleştirilirken, bu sayı geçen yıl 80'e düştü. 2023 yılı için planlanan 150 sınır dışı işleminin 70'i başarısız oldu, 27 vakada ise yetkililer sınır dışı edilecek kişileri bulamadı. AfD Milletvekili Ruben Rupp, bu durumu sınır dışı işlemlerindeki isteksizliğin bir kanıtı olarak değerlendirirken, Baden-Württemberg Adalet ve Göç Bakanı Marion Gentges'i eleştirdi.

Bakanlık ise, giderek artan mülteci sayısı nedeniyle, mültecilerin ilk kabul merkezlerinden normal konaklama yerlerine daha hızlı dağıtıldığını ve ardından sınır dışı edildiğini belirtti. 2020'de 1.362 kişinin sınır dışı edildiği, 2023'te bu sayının neredeyse 2.100'e ulaştığı ve bu yılın başından itibaren 880 kişinin sınır dışı edildiği açıklandı. Göç Bakanı Gentges, tutarlı bir göç politikasının sığınma hakkı olmayanların sınır dışı edilmesini de içermesi gerektiğini vurgulayarak, 2020'den bu yana Baden-Württemberg'den sınır dışı edilenlerin sayısının yaklaşık %54 arttığını ifade etti.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN