Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2023 Salı

AfD, Thüringen’de rekor oya ulaştı

Son dönemlerde yapılan anketlerde yükselttiği oylarıyla ön plana çıkan aşırı sağcı parti AfD, Thüringen’e bağlı Sonneberg’de kaymakamlık seçimlerinde yüzde 46,7 oy ile seçimi açık ara önde bitirdi.

Thüringen’e bağlı Sonneberg’de kaymakamlık seçimlerinde sonuçlar belli oldu. Bild gazetesinin haberine göre, AfD’li Robert Sesselmann oyların yüzde 46,7’sini alarak oyların yüzde 35,7’sini alan CDU’lu rakibi Jürgen Köpper’i geride bıraktı.

SPD, Sol Parti, Yeşiller ve FDP’den CDU’lu adaya destek

Sesselmann’ın seçimi açık ara farkla almasının ardından SPD, Sol Parti, Yeşiller ve FDP, 25 Haziran’da gerçekleşecek ikinci tur seçimlerinde,  CDU’lu Jürgen Köpper’i destekleme çağrısında bulundu.

Resmi olmayan ilk rakamlara göre seçimlere katılım oranı yüzde 49 olarak belirlendi. 

AfD’nin güçlenmesinden en önemli etken ‘mülteci politikası’

Deutschlandtrend anketlerine göre, AfD’li seçmenlerin yüzde 65’i mülteci politası, yüzde 47’si enerji, iklim ve çevre, yüzde 43’ü ekonomik, yüzde 29’u sosyal, yüzde 25’i dışişleri ve güvenlik, yüzde 23’ü enflasyon, yüzde 10’u eşitlik, yüzde 5’i de hükumete muhalefet olduğu gerekçesiyle aşırı sağcı partiye oy veriyor.  

Geri Dön 13 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN