Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

AfD Thüringen'de 9 üye için ihraç talebi

Aşırı sağcı AfD'nin Thüringen örgütünde, yaklaşan yerel seçim öncesi yaşanan aday listesi tartışmasının sonunda, 9 üyenin partiden ihracı için işlem başlatıldı.

Aşırı sağcı AfD'nin Thüringen örgütü, Saalfeld-Rudolstadt ilçesi için yapılacak yerel seçimlerde iki aday listesi üzerinde anlaşmazlık yaşıyor. Parti yönetimi, parti düzenine büyük zarar verdikleri gerekçesiyle dokuz üyeyi partiden çıkarmak için işlem başlattı.

Anlaşmazlık neden çıktı?

Bu anlaşmazlığın nedeni, 26 Mayıs'ta yapılacak yerel seçimlerde AfD'nin iki ayrı liste ile seçime girmek istemesi. Bir liste doğrudan AfD tarafından, diğeri ise "Saalfeld-Rudolstadt İlçesi için Alternatif" (AfL) adı altında, parti lideri Björn Höcke'nin desteklediği bir grup tarafından sunuldu. AfL ve Höcke, Thüringen Anayasa Koruma Teşkilatı tarafından 'kesinlikle aşırı sağcı' olarak sınıflandırılmış durumda.

Mahkeme 3 kez Frosch lehine karar verdi

Anlaşmazlığın merkezinde, Karlheinz Frosch adında bir AfD milletvekili bulunuyor. Frosch, hem Saalfeld-Rudolstadt ilçe meclisi hem de Rudolstadt şehir konseyi için baş aday olarak gösterildi; ancak, aday listesinin yeterince uzun olmadığı gerekçesiyle, seçimin tekrarlanması talep edildi. Bu talep, Frosch ve destekçileri tarafından reddedildi ve Frosch, listeyi 15 adayla sınırlama teklifinde bulundu. Bu teklif parti üyeleri tarafından kabul edildi. Ancak, bu karara itiraz edenler mahkemeye başvurdu ve seçimin iptalini istedi. Mahkeme, üç kez bu talebi reddetti ve Frosch lehine karar verdi.

Bu gelişmeler üzerine, AfD Saalfeld-Rudolstadt, Eyalet Teşkilatı'nın desteğiyle, yaklaşan yerel seçimler için AfL listesini oluşturdu. 26 Mayıs'ta Thüringen'de, ilçe meclisleri, şehir ve belediye meclisleri ile birlikte, birçok ilçe başkanı, belediye başkanı ve tam zamanlı belediye başkanı da yeniden seçilecek.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN