Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2023 Cumartesi

AfD riski büyüyor: Kritik seçim

Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde düzenlenecek seçimde aşırı sağcı adayın başarı elde etmesiyle siyasi bir deprem yaşanması bekleniyor, ancak mevcut başkanın yeniden seçilmesi tahmin ediliyor.

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde bu hafta sonu düzenlenecek olan seçim, Almanya siyasetinde önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor. Eyalet başkentinin yönetimine aşırı sağcı bir adayın gelmesi durumunda, Almanya'da siyasi bir deprem yaşanması bekleniyor. Seçim tahminlerine göre, bu ihtimal oldukça gerçekçi bir olasılık olarak görülüyor.

Liberaller çağrıya katılmadı

Schwerin Büyükşehir Belediye Başkanı Rico Badenschier'in (SPD) yeniden seçilmesi bekleniyor. Görevdeki başkanın oy oranı yaklaşık olarak yüzde 42 seviyesinde bulunuyor. Badenschier, Sol Parti, Yeşiller Partisi ve CDU'nun desteğini arkasına almış durumda. Bu üç parti, seçmenlerine SPD'li Badenschier'e destek vermeleri çağrısında bulundu. FDP ise bu çağrıya katılmadı.

Aşırı sağcı aday ikinci sırada

Aşırı sağcı aday Leif-Erik Holm, ilk turda yüzde 27,4 oy alarak ikinci sırayı elde etti. Düşük seçim katılımının (yüzde 50,6) Holm için bir fırsat olabileceği düşünülüyor. Sonuçlar merakla bekleniyor.

Geri Dön 17 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN