Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

Afd lideri Weidel: 8 Mayıs’ı kutlamıyorum

AfD lideri Alice Weidel, Kurtuluş Günü olarak kutlanan 8 Mayıs'ı kutlamadığını söyledi ve "Politik ve kişisel nedenlerle bu törene katılmıyorum. 8 Mayıs, ülkemin değil, işgalci güçlerin zafer günü" dedi.

Afd lideri Weidel: 8 Mayıs’ı kutlamıyorum

AfD lideri Alice Weidel, ARD'ye verdiği röportajda tartışmalı ifadeler kullandı. Weidel, 8 Mayıs'ta kutlanan Sovyetler Birliği'nin İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nı mağlup etmesinin 78'inci yıl dönümü törenlerine katılmadığını açıkladı ve "Politik ve kişisel nedenlerle bu törene katılmıyorum. 8 Mayıs, ülkemin değil, işgalci güçlerin zafer günüdür." dedi.

İkinci Dünya Savaşı, 8-9 Mayıs 1945 tarihinde Nazi Almanyası'nın teslim olmasıyla sona erdi. Almanya, bu tarihi Kurtuluş Günü olarak 8 Mayıs'ta kutluyor. Rusya'da ise 9 Mayıs'ta Zafer Günü adı altında askeri geçit törenleri düzenleniyor.

AfD'li siyasetçi röportajında ayrıca hükûmeti sert bir şekilde eleştirdi, Başbakan Olaf Scholz'un kontrolünü kaybettiğini iddia etti ve "Almanya'da siyaset, nükleer enerjiye geri dönmek isteyen, benzinli araçların yasaklanmasına karşı olan çoğunluğa rağmen yapılıyor." ifadelerini kullandı. Weidel, Almanya'nın nitelikli eleman açığı sorununu kendi kendine yarattığını ileri sürdü ve ekonomik kalkınma için Avrupa Birliği'nin kaldırılması çağrısında bulundu.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN