Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

AfD kan kaybetti

Almanya'da yapılan son ankette, aşırı sağcı AfD'nin oy kaybettiği ortaya çıktı. Halk, aşırı sağ karşıtı protestoları da büyük oranda destekliyor.

AfD kan kaybetti

Almanya'da yapılan ARD adına Infratest-dimap tarafından gerçekleştirilen "DeutschlandTrend" anketine göre, Almanların yüzde 51'i aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin kapatılmasına karşı çıkıyor. Aşırı sağ karşıtı protestoları destekleyenlerin oranı ise yüzde 72.

Ankete katılanların yüzde 39'u, Almanya'da demokrasi için en büyük tehdidin aşırı sağ olduğunu düşünüyor. Aşırı sağ tehlikesini; yanlış politikalar, göç, sosyal eşitsizlik, fakirlik, savaş ve toplumsal kutuplaşma gibi faktörler takip ediyor. Katılımcıların yüzde 51'i AfD'nin kapatılmasına karşı çıkarken, yüzde 37'si destek veriyor.

Anket, halkın genel olarak hükûmetten memnuniyetsiz olduğunu gösteriyor; Almanların yüzde 66'sı hükûmetin kötü bir iş çıkardığı kanaatinde. Parti tercihlerine göre, SPD'nin oy oranı artış gösterirken, AfD'nin oy oranında düşüş yaşandı. Ancak mevcut durumda trafik ışığı koalisyonunun Meclis çoğunluğunu sağlayamayacağı belirtildi.

Anket sonuçlarına göre:

  • Almanların yüzde 51'i, aşırı sağcı AfD'nin kapatılmasına karşı çıkarken, yüzde 37'si destek veriyor.
  • Aşırı sağ karşıtı protestoları destekleyenlerin oranı yüzde 72.
  • Ankete katılanların yüzde 39'u, Almanya'da demokrasi için en büyük tehdidin aşırı sağ olduğunu düşünüyor. Diğer tehditler arasında yanlış politikalar, göç, sosyal eşitsizlik, fakirlik, savaş ve toplumsal kutuplaşma yer alıyor.
  • AfD'nin kapatılmasına karşı çıkanların yüzde 65'i, parti ve seçmenleriyle siyasi ilişkiler kurulması gerektiğini savunuyor. Yüzde 16'sı AfD'nin anayasaya aykırı olmadığını düşünüyor.
  • Mevcut hükümete yönelik genel memnuniyetsizlik yüksek. Almanların yüzde 66'sı hükûmetin kötü bir iş çıkardığını düşünüyor.
Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN